تاتی: واکسن تکامل کودک شماست.

اگر کودک زیر ۵ سال دارید…. از طبیعی بودن تکامل فرزندتان مطمئن شوید. شاید فردا دیر باشد…..

 

 

برای ارزیابی تکامل فرزندتان و دریافت بازخورد هوشمند  و دانلود اپ موبایل ” تاتی “ بصورت رایگان، کاربران اندروید اینجا، و کاربران iOS  اینجا  کلیک نمایید.


 چرا پایش تکامل کودک؟

هدف از برنامه ای که اینک نخستین گام را در آن بر می دارید پایش تکامل فرزندتان می باشد. سرعت بالای تکامل کودک در ماه ها و سال های نخست زندگی، بیانگر اهمیت نظارت بر رشد و تکامل او در این دوره است.

 

در برنامه حاضر، از پرسشنامه های استاندارد برای بررسی اولیه تکامل کودک استفاده می شود. این پرسشنامه ها در دیگر کشورهای جهان و ایران محک خورده است و نتایج آن از دورترین نقاط کشور تا پایتخت، یکسان و معتبر می باشد.

 

 

در این مسیر شما می توانید از اپلیکیشن موبایل، ارزیابی و بازخوردهای هوشمند، محتوای آموزشی، مشاوره، پیام ها و یادآورها و مکان یاب مراکز تکامل کودک استفاده کنید. این برنامه، مانند یک دستیار هوشمند در فاصله نوزادی تا ۶۶ ماهگی یا به عبارتی از اول تولد تا ۵ و نیم سالگی فرزندتان، همراه شماست و شما را در این مسیر، یاری و همراهی می کند.

 

 

در این مدت، برای هر سنی، برنامه و پرسشنامه مجزایی وجود دارد و هر پرسشنامه، سوالات متفاوتی دارد؛ این سوالها در ۶ بخش اصلی هستند که شامل برقراری ارتباط، حرکات درشت، حرکات ظریف، حل مسئله، حیطه شخصی – اجتماعی و موارد کلی می باشد.

 

لطفا پرسشنامه ها را در زمان مناسب تکمیل نمایید و درصورتیکه به شما توصیه به مراجعه به مرکز بهداشتی درمانی شد حتما در اولین فرصت به پزشک کودکان یا مرکز بهداشتی درمانی نزدیک خود مراجعه نمایید.

 

 پرسشنامه های سنین و مراحل تکامل یا ASQ

 

پرسشنامه های سنین و مراحل تکامل یا ASQ شامل مجموعه ای از پرسشنامه هاست که توسط والدین تکمیل می شود و با استفاده از آن می توان از تکامل طبیعی کودک تا ۵ سالگی اطمینان حاصل کرد. نتیجه پرسشنامه، تعیین می کند که آیا کودک در حال حاضر، در شرایط مناسبی از نظر تکاملی قرار دارد یا لازم است ارزیابی عمیق تری از جانب مرکز بهداشتی درمانی تان برای تعیین لزوم یا عدم لزوم استفاده از خدمات ویژه صورت گیرد.

از آنجا که تکمیل کننده پرسشنامه، یک والد یا مراقب غیرحرفه ای است، این روش، شیوه ای مؤثر، آسان و ارزان برای غربالگری و پایش تکامل کودک در اختیارتان قرار می دهد.

 

غربالگری با این روش، به سه نتیجه گیری بالقوه می انجامد:

 

 

۱) وضعیت طبیعی: به نظر می رسد در این مقطع زمانی، تکامل کودک، کاملاً طبیعی است. لذا اقدام آتی شما، صرفاً تکمیل پرسشنامه بعدی در زمان خود است.

 

 

۲) نیاز به ارجاع جهت بررسی بیشتر: وضعیت تکاملی کودک، کمتر از حد و اندازه هایی است که به لحاظ آماری به دست آمده است و لازم است به منظور تعیین نیاز به خدمات ویژه، به متخصصین مربوطه ارجاع داده شود. این به معنای حتمی بودن وجود اختلال در تکامل کودک نیست بلکه نشانگر نیاز به بررسی دقیق توسط پزشک است تا از سلامتِ رشد و تکامل کودک، اطمینان حاصل نمایید یا مداخلات ضروری برای کودکتان، صورت گیرد.

 

 

۳) وضعیت بینابینی: کودک نزدیک به مرز، قرار دارد. امتیاز بدست آمده سؤال برانگیز است و به نظر می رسد کودک، به حمایت اضافه تری در یک یا چند حیطه تکاملی احتیاج دارد؛ اگرچه در این مقطع زمانی، کودک، اختلال واضحی که ارجاع را ضروری کند، ندارد. لذا ضمن انجام تمرین هایی که در متن پرسشها نیز به آنها اشاره شده است، دو هفته دیگر، دوباره پرسشنامه را تکمیل می کنید.

 

 

 

 ما چه خدماتی برای شما تدارک دیده ایم؟

 

  اپلیکیشن موبایل تاتی

 

  نقشه راه پایش تکامل کودک از ۴ ماهگی تا ۶۰ ماهگی

غربالگری و ارزیابی تکامل کودک شما متناسب با سن او

  آموزش چند رسانه ای تکامل کودک

پرسش و پاسخ زنده با اساتید و پزشکان


  توجه! توجه!

تمامی خدمات فوق بجز مشاوره ها رایگان می باشد!