تاتی

شناسایی بموقع اختلالات رشد و تکامل کودک  و عامل آن، نقشی کلیدی در پیشگیری از عوارض جبران ناپذیر در آینده او دارد.

اپلیکیشن موبایل و سامانه هوشمند تکامل کودک، "تاتی"، پایش تکامل کودک را مبتنی بر سازوکارهای استاندارد و مورد تایید نهادهای بین المللی و داخلی، برای والدین عزیز میسر می سازد. این برنامه، بر اساس پرسشنامه های "استاندارد سنین و مراحل رشد تکامل کودک" یا به اختصار ASQ صورت می پذیرد و بخش های برقراری ارتباط، حرکات درشت، حرکات ظریف، حل مسئله، شخصی اجتماعی و موارد کلی را شامل می گردد.

 

پایش تکامل کودک در تاتی، منطبق بر برنامه کشوری پایش تکامل کودک، مورد نظر وزارت بهداشت انجام می شود و غربالگری اولیه و ارجاع مواردی همچون کودکان طیف اتیسم نیز بواسطه آن، امکان پذیر است.

 

اپلیکیشن رایگان تاتی، علاوه بر پایش رشد و تکامل کودک و آموزش های مربوط به آن، امکانات متنوعی را برای والدین تدارک دیده است که به مرور، در دسترس تان قرار می گیرد. لذا والدین و خانواده ها می توانند از این برنامه به عنوان دستیاری هوشمند استفاده کنند.

 

هم اکنون این برنامه، بر پایه مدل ASQ II ، پایش رشد و تکامل از ۴ ماهگی تا ۶۰ ماهگی را در بر می گیرد و به محض اننتشار نسخه فارسی ASQ III، بروزرسانی خواهد شد.

 

مشاوره های تخصصی تاتی با برترین مشاوران کشور  صورت می گیرد. مشاوره ها با مدرن ترین سیستم مشاوره به طریقه صوتی و تصویری و بصورت آنلاین و تلفنی انجام می شود.

در حال حاضر تعداد محدودی از مراکز ارائه دهنده خدمات تکامل کودک از طریق مکان یاب جغرافیایی در دسترس شماست. تلاش داریم این تعداد توسعه یابد بنحویکه شما در هر کجای میهن پهناورمان هستید بتوانید به خدمات مورد نیاز خود بصورت حضوری دسترسی پیدا کنید.

برنامه های آموزشی تاتی  بصورت دوره آموزشی شامل دو دوره تکامل کودک و اتیسم و همینطور فیلم های کوتاه در دسترس شماست . این دوره ها از طریق  اپ موبایل قابل استفاده می باشد.

 

بعضی ویژگی های تاتی


 دسترسی ساده والدین به عنوان کاربر به نتایج ارزیابی و بازخوردها 
 ارسال پیام های یادآوربه والدین برای تکمیل بموقع پرسشنامه و ارجاع برای پیگیری های پزشکی بموقع
 ساختار مرکز محور
 تحلیل و بازخوردهای هوشمند و نمودارهای گویا برای بخش های پنجگانه تکاملی و ویژگی های عمومی 
 نقشه راه پایش تکامل کودک مشتمل بر ۳۸ پرسشنامه ASQ و پرسشنامه M-Chat 
 امکان ارتباط و ارسال پیام از طریق  پیام رسان موبایل 
 مدل بازیگونه با اختصاص اعتبار به کاربر و معرفی والدین برگزیده 
 مشاوره تلفنی و آنلاین با مشاوران مجرب
 آموزش های چندرسانه ای